Urządzanie pokoju dla rodzeństwa – na co zwrócić uwagę?

Urządzanie wspólnej przestrzeni dla rodzeństwa jest niełatwym zadaniem. Odmienne charaktery, inna płeć, a często również i spora różnica wieku – to wszystko może jeszcze bardziej utrudnić jego realizację. Na szczęście, jest to możliwe. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić najlepiej.

Aranżacja pokoju dziecięcego w niewielkim mieszkaniu to często niełatwe zadanie. Szczególnie, gdy dzieci różnią się zainteresowaniami, a do dyspozycji mamy niewielki metraż. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania wspólnego pokoiku, aby rodzeństwu dobrze się wspólnie mieszkało? Wyznaczenie stref dla każdego dziecka to podstawa.

Pokój dla dziewczynek – pastelowe lub neutralne kolory

W pokoju małych kobietek często goszczą kwiatowe akcenty i pastelowe kolory. Można je znaleźć zarówno na tapetach, naklejkach, jak i na obiciach mebli – ważne jednak, aby nie przesadzić z ich ilością. Jeśli dziewczynki mają inne poczucie estetyki, warto do ich pokoju wprowadzić bardziej neutralną paletę barw i skupić się na łatwiej wymienialnych dodatkach, np. pojedynczych plakatach lub ich całych zestawach, stanowiących spójną kompozycję.

Pokój dla chłopca i dziewczynki – styl leśny i skandynawski

W tym przypadku najbezpieczniej jest postawić na uniwersalne wzory i kolory. Dobrym wyborem będą np. naklejki ścienne z jelonkami wykonane w technice watercolor – można je wykorzystać szczególnie w pokoikach w leśnym stylu. Inny wariant to jasne kolory i modny styl skandynawski, który może spodobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Pokój dla chłopców – motywy związane z zainteresowaniami

Zwierzątka, helikoptery, a może dinozaury? Aranżując pokój dla chłopców, warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania. Jeśli malcy marzą o wyprawach w dalekie krainy, strzałem w dziesiątkę będzie naklejka w kształcie mapy. Jeśli jednak myślą często o odległych galaktykach, idealne będą plakaty z motywem kosmosu. Chłopcy mają inne zainteresowania? Być może przypadną im tapety lub naklejki w stylu urban jungle.