Tęcza na ścianę do pokoju dziecka – DIY krok po kroku

Poświęć kilka chwil na wspólne tworzenie prostych ozdób, które z pewnością ucieszą każdą małą artystkę! Tym razem mamy na myśli niebanalne dekoracje w formie tęczy, które idealnie sprawdzą się m.in. w aranżacjach boho, skandynawskich czy nawet angielskich.

Pamiętaj, aby do wspólnej zabawy zaprosić dziecko, gwarantuje to jeszcze większą radość z wykonanej ozdoby! 🙂

Tęcza na ścianę – materiały

 • nożyczki,
 • taśmę,
 • sznur (nasza tęcza wykonana jest z resztek, dlatego sznur jest jutowy, łatwiejszy w formie i rozczesywaniu jest sznur bawełniany),
 • włóczki lub sznurki bawełniane, wedle uznania,
 • klej na gorąco,
 • odrobinę czasu i chęci 🙂

Większość powyższych przedmiotów można zakupić stacjonarnie w pasmanterii lub online.

Sposób wykonania tęczy na ścianę

 1. Sznur podziel na 3 części – najbezpieczniej o tej samej długości, nasz ma 46 cm.
 2. Ułóż kształt tęczy. Taśmą zabezpiecz miejsca na sznurze równo z zewnętrzną końcówką sznura.
 3. Owijaj sznur włóczką, zaczynając od najmniejszego łuku. Pamiętaj, aby całkowicie przykryć sznur (jeśli chcesz osiągnąć grubszy efekt czy lepsze krycie – powtórz owijanie).
 4. Z kawałka sznurka wykonaj zawieszkę na największy łuk. Zrób pętelkę i zawiń.
 5. Teraz przechodzimy do sklejania, zaczynając od najmniejszej części.
 6. Usuń taśmę i wyrównaj długość sznura nożyczkami.
 7. “Rozczesz” grzywę tęczy.

Gotowe! Powieś wykonaną wspólnie dekorację na ścianie, zrób zdjęcie i oznacz Dekorillo, używając hashtagu #dekorujezdekorillo

Dlaczego warto wykonać tęczę na ścianę?

Tęcza na ścianę wspaniale prezentuje się na tle tapety Pastelowe Piwonie, jednak jesteśmy przekonani, że wszystkim kwiatowym dekoracjom ściennym nada ona niepowtarzalnego uroku.

Świetnie będzie wyglądała także na tle tapet monochromatycznych oraz tych urozmaiconych zwierzątkami. Innymi słowy, jest to na tyle uniwersalna dekoracja, że doskonale spisze się niemal wszędzie! Wystarczy umiejętnie zgrać ją z innymi dodatkami. W ten sposób wykreujesz urokliwą, a zarazem w pełni spersonalizowaną przestrzeń.

Tęcza DIY na tle tapety Pastelowe Piwonie.

 

Wspólne wykonywanie tęczy na ścianę to idealna okazja do tego, aby zacieśnić więzi z dziećmi. Czasem brakuje nam czasu, aby po prostu z nimi być i budować wartościową relację, tymczasem można to robić właśnie poprzez projekty DIY, w zabawny, a razem rozwijający obie strony sposób.

Przygotowując tęczę z materiałów, które mogłyby trafić do kosza, możesz nauczyć dziecko odpowiedzialności za planetę oraz otaczające nas środowisko. W ten sposób pokażesz mu na własnym przykładzie, że warto oszczędzać zasoby i ograniczać produkcję odpadów do absolutnego minimum. To z kolei idealnie wpisuje się w filozofię Montesorii – dziecko uczy się proekologicznej postawy niejako przy okazji, podczas zabawy.

Samodzielnie przygotowywanie dekoracji pomaga także rozwijać kreatywność oraz umiejętności manualne. Zapewnia też mnóstwo satysfakcji z tego, że zrobiliśmy coś pięknego i, wbrew pozorom, użytecznego. Wykonywanie projektów DIY pozwala też uwolnić się od wszelkich stresorów, skupić się na jednej rzeczy i po prostu się uspokoić – to ważne zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka.

Dodajmy, że rękodzieło to również tańsza alternatywa dla drogich akcesoriów, które możemy znaleźć w sklepach i które często pozbawione są „duszy”, którą mogą się pochwalić niepowtarzalne dekoracje DIY. Nawet jeśli nie są one idealne, są po prostu Twoje i Twojego dziecka.