Tapeta z jednorożcem dla dziewczynki – pomysł na aranżację

Dziecięcy świat jest po brzegi wypełniony magią. Nic więc dziwnego, że ważne miejsce zajmują w nim jednorożce – tajemnicze stworzenia, o których krąży wiele mitów i legend, i których wizytówką jest charakterystyczny róg na czole. Jak zaaranżować pokój z tapetą z jednorożcem? Z jakimi stylami aranżacyjnymi będzie ona współgrała najlepiej? I jakie kolory oraz dodatki w takim pokoiku zastosować? Odpowiadamy.

Tapeta z jednorożcem – z jakimi kolorami ją połączyć?

W magicznym świecie Dekorillo jednorożec znalazł się w leśnej scenerii, pośród swoich przyjaciół – zajączków, sarenki, liska i sowy. Jedna z naszych tapet – Baśniowy Jednorożec skąpana jest w jasnej, stonowanej palecie barw – możemy zauważyć na niej odcienie bieli, beżów, ecru, zieleni, brązów oraz szarości. Jeśli połączysz ją z tymi kolorami, uzyskasz lekką, harmonijną, a zarazem bezpieczną aranżację – nie ma możliwości, aby dodatki czy mebelki utrzymane w tych barwach nie pasowały do naszej dekoracji ściennej.

tapeta-dla-dzieci-z-jednorozcem

Tapeta-mural Baśniowy Jednorożec

Pragniesz nieco poeksperymentować? Jeśli tak, możesz urozmaicić pokoik dziewczynki elementami utrzymanymi w żółtej, pomarańczowej, bordowej, turkusowej, fioletowej, a nawet złotej tonacji. Z powodzeniem też możesz połączyć tę tapetę z detalami w kolorze pastelowego różu. Nasi główni bohaterowi doskonale odnajdą się w tak wspaniałym otoczeniu, podobnie zresztą jak Twoja pociecha.

Tapeta z jednorożcem – do jakiego stylu będzie pasować?

Nasza tapeta z jednorożcem z pewnością wniosie aurę baśniowości do pokoików w stylu leśnym. To jeden z tych nurtów aranżacyjnych, który przybliża dziecko do natury, a zarazem wprowadza do wnętrza dawkę harmonii oraz pierwiastek równowagi. Co więcej, kształtuje osobowość i wrażliwość dziecka, wpajając w nim od małego miłość do fauny i flory.

Nasze tapety wniosą również przyjazną i przytulną atmosferę do aranżacji rustykalnych, w których przeważa zwykle drewno, wiklina oraz romantyczne dodatki. Nasz jednorożec świetnie poczuje się także w aranżacjach skandynawskich, które słyną z funkcjonalności, minimalizmu oraz przewagi jasnych kolorów.

Tapeta ze zwierzętami pomoże ukształtuje osobowość i wrażliwość dziecka, wpajając w nim od małego miłość do fauny i flory. Zdjęcie: magic_world_of_babygirl

Tapeta z jednorożcem – jakie mebelki i dodatki wybrać?

Prezentowana realizacja łączy elementy stylu leśnego ze stylem skandynawskim. Białe mebelki w postaci łóżka typu domek oraz stoliczka ze skrzynią na zabawki stanowią przepiękną bazę aranżacji. Towarzyszy im, utrzymany również w odcieniach bieli, delikatny baldachim, który sprzyja wyciszeniu oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Indywidualnego rysu nadaje pokoikowi urokliwa lampka w kształcie zajączka, zegar przyjmujący formę sympatycznej sowy oraz oryginalna dekoracja w postaci niewielkiego balonika. Całości dopełnia delikatny dywanik w kolorach lasu.

tapeta-z-jednorozcem

Tapeta Baśniowy Jednorożec. Zdjęcie: @magic_world_of_babygirl

Marzysz o stworzeniu córce aranżacji rustykalnej? Jeśli tak, możesz zdecydować się na pełne uroku krzesło peacock chair i umieścić na nim białe oraz różowe poduszki. Dziewczynki będą zadowolone, jeśli znajdzie się w ich wnętrzu również miejsce na wiklinowy wózek dla lalek. Jeśli przyjrzysz się naszym zdjęciom, zauważysz, że w tej realizacji również uwzględniliśmy baldachim, tyle że w kolorze łagodnego różu – to najlepszy dowód na to, że tego typu dekoracje z powodzeniem można wieszać nie tylko nad łóżkiem, ale również przy fotelu. Co więcej, pozwoli Ci on stworzyć bardziej dziewczęcą alternatywę dla dziecięcego tipi, w której mała dama może bawić się z koleżankami oraz czytać książki – innymi słowy: wykreować wyjątkową strefę zabaw.