Pokój dla dziewczynki w stylu marynistycznym – zainspiruj się!

Ahoj, przygodo! Syreny, rybki, koniki morskie… Któż z nas nie chciał przenieść się do podwodnego świata choćby na chwilę? Dziś jest to bardziej możliwe niż kiedykolwiek, wystarczy zaaranżować pokoik dziecka w stylu marynistycznym! Ale, ale… W tym artykule piszemy jedynie o pokoikach dziewczynek, które – podobnie jak chłopcy – bywają wspaniałymi odkrywcami. Dlatego ich wnętrza mogą stać się równie fascynującą, podmorską krainą, a jednocześnie – bezpieczną i pełną uroku przystanią.


Styl marynistyczny kojarzy się głównie z pokoikami chłopców – to właśnie oni najchętniej znaleźliby się w kadłubie Jacka Sparrowa. Jak się jednak okazuje, styl ten dobrze będzie się prezentował się również we wnętrzach dziewczynek. Nie tylko pobudza ich wyobraźnię, ale stanowi też dla nich nieprzebrane źródło inspiracji. Zamiast kotwic, statków i żaglówek spotkamy w nim syreny i koniki morskie. Zamiast intensywnych grantów i czerwieni – stonowane pastele. Jak zatem zaaranżować dziewczęcy pokój w stylu marynistycznym? Sprawdź!

Mural Podwodne Królestwo dopasowywany jest do rozmiaru ściany.


Tapeta „Podwodne królestwo – mural”


W aranżacjach marynistycznych powinny królować barwy świeże, lekkie i orzeźwiające. Nasza propozycja to pastelowe odcienie turkusu, bieli, zieleni, różu, musztardy, a także i brązu – wszystkie te barwy występują na tapecie „Podwodne królestwo”, a także dekoracjach ściennych opisanych poniżej. Omawiana tapeta doskonale skomponuje się z rattanowym fotelem typu „peacock chair”, którego kształt przypomina nie tylko pawi ogon, ale również i muszlę! Alternatywą dla niego może być również bardzo stylowy, pokryty welurowym obiciem fotel typu muszelka. Na łóżku wystarczy już umieścić tylko turkusową narzutę oraz tematyczne poduszki-maskotki, powiesić nad nim pełną uroku girlandę, aby wykreować fascynujące, podwodne uniwersum.

Tapeta Podwodne Królestwo w połączeniu z lamperią.


Tapeta „Syrenka w morskich głębinach”


Tapeta „Syrenka w morskich głębinach” jest bardzo podobna do swojej poprzedniczki. Istnieje między nimi jednak podstawowa różnica. O ile „Podwodne królestwo – mural” jest rodzajem fototapety (muralu), stanowiącej całość, na której wzór powtarza się co 300cm, o tyle na tej drugiej co 50cm lub 100cm, w zależności od wybranej opcji, tworząc tzw. pattern. Jak zaaranżować pokoik dziewczynki z tapetą „Syrenka w morskich głębinach” w roli głównej? Bez wątpienia pięknie będą w nim wyglądały mebelki białe oraz ich odpowiedniki w kolorze naturalnego drewna, uzupełnione o dodatki z naturalnych materiałów – płótna, wikliny czy też rattanu. W aranżacji warto uwzględnić również pamiątki z wakacji, muszelki oraz kamyki – dzięki temu wyczuwalna w nim będzie nieco wakacyjna aura i to nawet w środku zimy! Spokojny sen oraz uczucie relaksu zapewnią dziewczynce z kolei cotton ballsy (okrągłe lub w kształcie gwiazdek) oraz kolorowe poduszki w pastelowych odcieniach. Nieco koloru wniosą do wnętrza również obrazki z inspirowanymi morzem nadrukami.


Naklejka „Morski bąbelek z Syrenką”


Chcesz, aby nawiązania do fauny i flory morskiej pojawiły się jedynie na określonym fragmencie ściany? Jeśli tak, przypadnie Ci do gustu naklejka w kształcie bąbelka. W zależności od przestrzeni, jaką dysponujesz, możesz wybrać rozmiar M (62 cm x 150 cm) lub L (210 cm x 195 cm). Uniwersalną bazą aranżacji mogą być tu łagodne szarości lub alpejska biel – jeżeli jednak chcesz, ściany mogą być utrzymane w odcieniach turkusu, zieleni, różu oraz innych kolorów ze wspomnianej w pierwszym podrozdziale palety barw. Dziewczęcy charakter wnętrza podkreśli łóżeczko z baldachimem bądź też sam baldachim, który – w połączeniu z materacykiem i matą – zamieni się w doskonały kącik do zabawy. Kropkę nad „i” w marynistycznej aranżacji będą stanowiły urokliwe drobiazgi, jak np. małe naklejki na komodę, w kształcie rybek, koników morskich, czy nawet i gwiazdek.