Pokój dla dziewczynki w stylu boho – jak go urządzić?

Styl boho kojarzy się z fantazją, wolnością i niczym nieskrępowaną wygodą. Ważną rolę odgrywają tu naturalne materiały, klimatyczne dodatki, a także pamiątki o wartości sentymentalnej. Pokoiki boho w dziecięcej odsłonie mogą być pełne różu i pastelowych barw, jednak można w nich postawić również na bardziej przygaszone lub intensywne kolory – wszystko zależy od upodobań dziewczynki.

Pokoiki w stylu boho stanowią ukłon w stronę natury, dlatego też warto umieścić w nich tapetę z motywem kwiatów. To styl, w którym można znaleźć często elementy inspirowane kulturą indiańską czy hippisowską, jak również klimatem retro. Aurę takich pokoików tworzą oryginalne detale, w tym dodatki typu handmade. Każdy pokoik boho powinien być jednak wypełniony beztroską i magią kolorów, a przede wszystkim – przytulnością i wspaniałą, dziewczęcą wyobraźnią.

Styl boho w wydaniu vintage

W pokoiku boho doskonale sprawdzi się tapeta „Kwiaty vintage”. Jej paleta kolorystyczna, złożona z delikatnych różów, beży, żółci, błękitów i bieli doskonale skomponuje się z wiklinowymi koszami, które wniosą wnętrza sporą dozę ciepła. Warto zadbać również o kuferki na zabawki, które także mogą być wykonane wikliny – często można je zakupić w całych kompletach. Istotne jest to, że nie muszą mieć one klasycznego, naturalnego odcienia i mogą być pomalowane, np. na jeden z kolorów tapety.

Tapeta Kwiaty Vintage. Fot. Joanna Kosik (dziękujemy!)

Z tapetą „Kwiaty vintage” dobrze będzie prezentowała się również rzeźbiona, biała komoda, która wprowadzi do pokoiku sporo świeżości, rozświetli pomieszczenie i wprowadzi do niego wizualny ład. Sporo pozytywnej energii do pokoiku wniesie również ręcznie robiony, pleciony łapacz snów. To dodatek inspirowany kulturą Indian, którego celem była niegdyś ochrona śpiącej osoby. Interesującym rozwiązaniem, które ucieszy chyba każdą dziewczynkę, będzie również modny baldachim nad łóżkiem, w jednym z kolorów tapety.

Pokoik boho w romantycznej odsłonie

Doskonałą bazą pokoiku w stylu boho będzie również tapeta „Romantic flowers”, która przypadnie do gustu każdej marzycielce. W tak dziewczęcym wnętrzu powinno znaleźć się lustro w niebanalnej ramie. Bardzo interesująco zaprezentuje się zwłaszcza okrągłe lub prostokątne lusterko z ramą typu handmade. Przykładowo, można ją ozdobić pomalowanymi patyczkami – taką dekorację można wykonać całkowicie samodzielnie, wystarczy zwykłe patyki pokryć białą emalią oraz poprzyklejać je pionowo obok siebie. Dzięki temu uzyskają one efekt typu shabby chic i lekko szary, piękny odcień. Taka dekoracja będzie doskonale korespondować z wzorem na tapecie.

Ciekawym pomysłem będzie również postawienie w pokoiku modnego tipi, w którym dziewczynka będzie mogła schować swoje cenne skarby. Do wnętrza warto też wprowadzić huśtawkę z lekko różowym siedziskiem, powieszoną na linach – wniesie ona do wnętrza sporo lekkości. Aby osiągnąć ciekawy efekt, warto wiklinowe i rattanowe akcenty zestawić z białymi mebelkami – łączenie pozornie niepasujących ze sobą elementów to jedna z charakterystycznych cech stylu boho.

Wnętrze boho z tapetą w maki

Tapeta „Kwiaty lata” również może być punktem wyjścia do aranżacji boho. Warto połączyć ją nieco przygaszonymi lub wręcz przeciwnie – z intensywnymi kolorami. Przykładowo, dobrze uwzględnić rozmaite barwy na poduszkach – z powodzeniem możesz tutaj bawić się i eksperymentować z różnymi odcieniami. Ważne jednak, aby tych poduszek było naprawdę dużo, dzięki czemu pokoik będzie przytulny.

Tapeta Kwiaty Lata

W aranżacji boho nie powinno zabraknąć również roślin. Można umieścić je w wiszących doniczkach, w rządku na półce nad łóżkiem czy też w masywnych, ceramicznych donicach na podłodze. Oryginalną opcją, nawiązującą do natury, będzie również rattanowy fotel z dużym, okrągłym oparciem. Jeśli chodzi o dodatki, z tapetą w maki dobrze skomponują się ręcznie plecione makramy oraz huśtawki typu bocianie gniazdo.