Pokój dla chłopca – jaki motyw przewodni będzie odpowiedni?

Aranżowanie pokoiku chłopięcego może być wspaniałą przygodą! Jak się okazuje, wielką radość maluchom dają nie tylko zabawki, ale i pięknie zaaranżowana przestrzeń. Pozwala ona swobodnie puszczać wodze fantazji oraz rozwijać twórcze myślenie. Aby nadać pokoikowi indywidualnego charakteru i uczynić go naprawdę wyjątkowym, warto wybrać odpowiedni motyw przewodni.

Wprowadzenie jednolitej konwencji stylistycznej umożliwi nadanie przestrzeni indywidualnego rysu, a jednocześnie sprawi, że całość nie będzie zbyt chaotyczna. Dzięki temu pokoik szybko stanie się ulubionym miejscem dziecka – prawdziwą odskocznią od problemów i szkoły. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? I jakie motywy są teraz modne? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

Kosmos, czyli motyw w odcieniach granatu

Najskrytsze marzenia chłopczyka mogą go przenieść nawet… do odległych galaktyk! Jeśli Twoje dziecko kocha gwiazdy, niebo, planety oraz wszystko, co tajemnicze i niezbadane, przypadnie mu do gustu motyw kosmosu. W palecie kolorów powinien dominować granat, odcienie błękitu oraz biel – taką kolorystykę wprowadzi do wnętrza odpowiednia tapeta, która błyskawicznie odmieni całą przestrzeń. Motyw kosmosu pięknie zaprezentuje się również w postaci akcentów, np. plakatów, naklejek na ścianę, dywaników czy też pościeli. Pokoik uatrakcyjnią także oryginalne półki w kształcie rakiety czy też kolorowe lampki prezentujące elementy Układu Słonecznego.

Dinozaury, czyli motyw dla fanów „Parku Jurajskiego”

Tyranozaury na ścianie, a może diplodoki na zasłonkach? W dziecięcym pokoiku wszystko jest możliwe! Jeśli Twój maluch szczególną estymą darzy monstrualne stworzenia, które stąpały po ziemi miliony lat temu, warto zadbać o ich stałe towarzystwo. Dzięki tapetom z dinozaurami, tematycznym naklejkom czy też wpisującym się w stylistykę siedziskom, w mgnieniu oka malec przeniesie się do Parku Jurajskiego! Motyw występujący na lampkach nocnych, pościeli, aplikacjach na mebelki czy też obrazkach na ścianę zapewni mu nie tylko fenomenalną zabawę, ale również i wspaniały, bajeczny sen.

Las, czyli motyw dla miłośników roślin i zwierząt

Miłośnicy zwierzątek oraz harców na świeżym powietrzu pokochają – bez wątpienia – motyw lasu. To jedno z tych wyjątkowych rozwiązań, które zauroczy nie tylko dzieci, ale i samych rodziców. Pobudzi ono fantazję, a i rozwinie wrażliwość na piękno fauny i flory. Doskonale sprawdzą się tu tapety, naklejki oraz mebelki inspirowane życiem lasu. W całą stylistykę idealnie wpisze się tematyczny zegar oraz krzesełka w kształcie zwierzątek. Wszystkie tego typu dodatki znakomicie skomponują się z naturalnym drewnem, zielenią oraz brązami.

Safari, czyli motyw dla prawdziwych odkrywców

Twój maluch jest urodzonym odkrywcą i poszukiwaczem przygód? Jeśli tak, przypadnie mu do gustu pokoik w stylu safari. Magiczny klimat rodem z sawanny wyczarujesz, korzystając z odpowiedniej tapety. Przydadzą się także różne pluszaki – słonie, antylopy, żyrafy. Ciekawy akcentem będą również inspirowane tą tematyką girlandy, które podkreślą klimat wnętrza, wprowadzając do niego fantazyjne kolory i kształty. Taki pokoik będzie prawdziwym zaproszeniem do wspólnej zabawy!