Odmień wnętrze dziecka i przywołaj lato! – podpowiadamy jak

Nadeszła jesień, a wraz z nią kolorowe liście drzew oraz wieczory przy książce i ciepłej herbacie. Jeśli jednak Twoje maluchy już teraz tęsknią za latem, warto podtrzymać wakacyjny, radosny klimat w ich pokoiku. W jaki sposób to zrobić? Poniżej podajemy cztery sprawdzone pomysły.

Lato to feeria soczystych barw, wspaniała pogoda, latające motyle i łąki pełne kwiatów. W pewnym momencie zbliża się jednak nieuchronny kres wakacji i na cały rok musimy się z nim pożegnać. Na szczęście, są sposoby na to, aby zatrzymać lato na dłużej w pokoikach dziecięcych i wprowadzić do nich nutkę świeżości. Jak najłatwiej to zrobić? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Jak na różanej polanie

Róże to królowe rabat, które zdobią ogrody od czerwca do późnej jesieni. Przez kilka miesięcy stanowią piękne tło dla dziecięcych zabaw. Nie musimy jednak się z nimi żegnać – wystarczy, że umieścimy tapetę „Różana polana” na własnej ścianie. Wraz z efektownym łóżeczkiem z baldachimem oraz dodatkami w odcieniach różu, brzoskwini i bieli wyczaruje ona magiczną atmosferę, dzięki której małe kobietki nie będą chciały opuszczać swojego mini królestwa!

Tapeta Różana polana – klik

Niemal jak w dżungli

Kolorem, który bez wątpienia kojarzy się z latem, jest zieleń. Niezależnie od tego, czy kojarzy się Twoim pociechom z tropikalną dżunglą, czy też lasami pokrywającymi górskie zbocza, warto ją zaprosić pod swój dach. We wnętrzu idealnie sprawdzi się tapeta „Liście palmowe”, która utrzymana jest w odcieniach tej najpiękniejszej, wakacyjnej zieleni. Można ją połączyć zarówno z kolorami ziemi, jak i tymi bardziej energetycznymi, jak np. ze słoneczną żółcią. Aby podtrzymać klimat lata, warto dodatkowo wstawić do pokoiku drewniane łóżko typu tipi oraz hamak w stylu safari.

Tapeta Liście palmowe – klik

Niczym w magicznym lesie

Twoje dziecko z rozrzewnieniem wspomina budowanie szałasu? A może tęskni za wspinaniem się po drzewach bądź wyprawą na jagody? Jeśli tak, warto wykreować w jego pokoiku scenerię inspirowaną lipcowym lasem. Nie musi być ona jednak utrzymana w odcieniach zieleni – wystarczy, że umieścisz na ścianach tapetę „Leśne zwierzęta retro”, która doskonale skomponuje się z bielą, szarością, błękitem, ale także i z kolorem drewna. Wakacyjny nastrój wprowadzi do niego wiszący, kulisty fotel z rattanu oraz dodatki z innych naturalnych materiałów, jak np. bambusowe lampy.

tapeta-lesna-dla-dziewczynki

Tapeta Leśne zwierzęta retro – klik

Jak na łące pełnej motyli

Czy można wyobrazić sobie lato bez kolorowych motyli? Pewnie tak, ale o ile byłoby ono wtedy uboższe. Dlatego kolejna nasza propozycja to… tapeta w motyle. „Magic butterfly white”, bo o niej mowa, to efektowny motyw, który pozwoli popuścić Twoim pociechom wodze fantazji. My w szczególności upodobaliśmy sobie motylki w pastelowych odcieniach na tle bieli, która wprowadzi do wnętrza mnóstwo światła. Tapeta będzie pięknie prezentowała się np. na jednej ścianie, w towarzystwie trzech pozostałych, w kolorze mięty lub pudrowego różu. Wystarczy, że do pokoiku wprowadzisz kojarzące się z wakacjami dodatki, np. wazony pełne kwiatów, fotografię w ozdobnej ramce, huśtawkę typu bocianie gniazdo… i gotowe! Takie detale wprowadzą do pokoiku mnóstwo wakacyjnego uroku.

Tapeta Magic butterfly white – klik