Neutralne kolory tapet w pokoju dziecka – kiedy warto je wybrać?

Neutralne kolory kojarzą się z harmonią i poczuciem bezpieczeństwa. Zazwyczaj są to barwy naturalnie występujące w naturze – zarówno w faunie, jak i we florze. Popielate szarości, klasyczny beż, stonowane odcienie granatu, a nawet przygaszony róż… – wszystkie te odcienie doskonale będą prezentować się jako tło w pokoiku dziecka. Z czym zatem warto je skomponować? Sprawdź.

Zacznijmy od tego, że neutralna baza kolorystyczna nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie: jeśli łagodne barwy będą iść w parze z pięknymi dodatkami oraz pobudzającym wyobraźnię nadrukiem, całość może wyglądać bardzo interesująco. Ponadto, szare ściany są niezwykle uniwersalne i niemal zawsze pasują do wszystkich mebelków: białych, czarnych, srebrnych, jak również i tych w kolorze naturalnego drewna. Dlatego też warto rozważyć ich zastosowanie w pokoiku dziecięcym.

Neutralne kolory – kiedy warto je zastosować?

Neutralne kolory to bezpieczna opcja, jeśli nie znasz jeszcze płci dziecka lub kiedy w pokoju mieszka rodzeństwo: chłopiec i dziewczynka. Jeśli urządzasz pokój noworodka, dobrze, aby dominowały w nim właśnie bardziej neutralne kolory, które przywołują skojarzenia związane z ciepłem i skórą matki. Nie rozpraszają one również maluszka podczas snu. Neutralne kolory będą również odpowiednie dla dziecka w wieku szkolnym. Jak dowiedli naukowcy, pomagają one w regeneracji i przyswajaniu wiedzy.

Neutralne barwy mogą iść w parze z zainteresowaniami dzieci. Przykładowo, jeśli pasjonują się one zwierzętami, warto wybrać tapetę właśnie z takim motywem – delikatnie ożywi on cały pokoik, przełamie jego monotonię, a jednocześnie pobudzi wyobraźnię maluchów i stworzy wspaniałą scenerię do zabaw. W zależności od tego, czy będą to zwierzęta mieszkające w puszczy, czy też na sawannie, możesz urządzić z ich udziałem pokoik w stylu leśnym, rustykalnym czy też safari.

tapeta-dla-chlopca-zwierzeta

Tapeta Afrykańskie zwierzęta – klik

Neutralne tapety z barwnym nadrukiem

Wiele oferowanych przez nas tapet bazuje na łagodnym odcieniu szarości. Dopełnione są one często innymi, stonowanymi barwami, które doskonale korespondują z kolorem bazowym – taka paleta idealnie pasuje również do pokoików w stylu vintage. Jeśli urządzasz wnętrze wspólne dla chłopczyka i dziewczynki, neutralna tapeta będzie dobrze łączyć obie jego części. Można, rzecz jasna, dobrać w nich nieco inne kolory – ważne jednak, aby były one utrzymane w podobnej tonacji.

tapeta-lesna-dla-dziewczynki

Tapeta Leśne Zwierzęta retro – klik

Kolory uzupełniające, z pomocą których wykonano nadruki na tapetach, mogą być wspaniałą inspiracją do poszukiwania dodatków. Tę samą barwę mogą mieć np. zasłony, obicia krzeseł czy też poduszki. Warto wprowadzić do wnętrza również trzeci kolor, w podobnej tonacji i umieścić go w detalach, a więc np. na girlandach, plakatach czy też tkaninach.

Szara tapeta z szarym nadrukiem

Duże pole dla wyobraźni pozostawiają te tapety, w których zastosowano tylko i wyłącznie szarości – tak jak np. w tej, prezentującej leśne zwierzęta. Ogromnym jej atutem jest to, że łatwo można dopasować do niej niemal każdy kolor – również i wtedy, gdy zamierzasz nakleić ją wyłącznie na jedną ścianę, a trzy pozostałe – pokryć wybraną farbą.

tapeta-lesna-dla-chlopca

Tapeta Neutral Animals – klik

Tapeta utrzymana w szarościach będzie doskonałym wyborem do pokoików w stylu skandynawskim. Wnętrza tego typu kochają neutralne kolory, które stanowią wspaniałe tło dla mebelków, jak i dla barwnego życia dzieci, które toczy się w pomieszczeniu. W tym przypadku możesz pozwolić sobie również na bardziej intensywne barwy oraz wprowadzić je do pokoiku w postaci akcentów.