Tapety

Na jakim materiale drukowane są tapety?

Do wyboru są dwa rodzaje tapet:

1) drukowane na papierze matowym, wzmocnionym włóknami syntetycznymi. Tapeta jest wolna od PCV i posiada atest PZH, co oznacza, że jest bezpieczna do stosowania w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci oraz ekologiczna.

2) drukowane na matowej flizelinie wykonanej na bazie celulozy i włókniny poliestrowej, połączonych ze sobą spoiwem lateksowym. Tapeta posiada atest PZH, jest wolny od PVC, metali ciężkich i rozpuszczalników. Celuloza, która została wykorzystana do produkcji produktu posiada certyfikat FSC. Produkt posiada certyfikat niepalności, jest zgodny z wymogami Unii Europejskiej (oznaczenie CE) oraz w stu procentach bezpieczny dla dzieci.

Tapeta podzielona jest na bryty (pasy) o wysokości 280cm i szerokości 50cm.

Uwaga! Tapeta nie posiada kleju.

Jak powinno wyglądać przygotowanie ściany pod tapetę?

Przed przystąpieniem do klejenia tapety, należy odpowiednio przygotować podłoże. Ściana powinna być oczyszczona z kurzu i odtłuszczana oraz zagruntowana. Należy pamiętać, że aplikację tapety można wykonać po ok. 2-3 tygodniach od ostatniego malowania.

W jaki sposób kleić tapetę?

Tapetę należy zacząć kleić od góry, jeden bryt obok drugiego (bryty się na siebie nie nakładają).

Uwaga! Prosimy przed przystąpieniem do klejenia dokonać oględzin tapety (szczególnie zgodności wzoru na poszczególnych pasach) poprzez rozłożenie jej na suchej, płaskiej powierzchni.

Jakie są rozmiary tapet dostępnych w Dekorillo?

Standardowo jeden bryt ma wymiar 280x50cm.

Jak zamówić tapetę na wymiar?

Napisz do nas na [email protected] i poinformuj nas o tym.

Ale zanim to zrobisz, zmierz ścianę, na której chcesz umieścić tapetę. Jeśli nie jesteś pewien pomiarów, dodaj odrobinę zapasu – do ok. 5cm. Przy montażu tapety nadmiar będzie można dociąć.

W przypadku drzwi lub okna na ścianie – odlicz tę część powierzchni. Podaj wymiary ściany na lewo od drzwi, nad drzwiami oraz na prawo od drzwi.

Naklejki ścienne oraz miarki

Na jakim materiale drukowane są naklejki ( w tym miarki)?

Standardowe naklejki:

Naklejki wykonujemy na najwyższej jakości folii matowej o idealnie gładkiej matową fakturze. Wykorzystywane przez nas materiały są stu procentach bezpieczne i przyjazne dzieciom oraz zgodne z wymogami Unii Europejskiej. Folia wykorzystywana do produkcji naklejek posiada Certyfikat PZH, co oznacza, że naklejki są bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i środowiska naturalnego. Naklejki produkujemy w naszej własnej drukarni, bezpośrednio po złożeniu zamówienia. Nigdy nie drukujemy „na zapas”. Naklejki produkujemy -z oraz -bez folii transportowej. Folię transportową używamy najczęściej w przypadku cienkich elementów znajdujących się na wzorze naklejki. Jej użycie zapewnia możliwość aplikacji „bardziej skomplikowanej” naklejki bez jakichkolwiek problemów.

Naklejki-miarki

Do produkcji naklejek typu miarki używamy grubej folii matowej o strukturze typu canvas.

Jak powinno wyglądać przygotowanie podłoża?

Przed przyklejeniem naklejki odpowiednio przygotuj ścianę lub inną płaską powierzchnię, na którą chcesz ją zaaplikować (szyba, lustro itp.) – dokładnie oczyść ją z kurzu i tłuszczu. Jej powierzchnia powinna być idealnie gładka, (w przypadku ściany – zagruntowana). Tak aby nie było widać niedoskonałości po naklejeniu naklejek. Pamiętaj, że aplikacja nie może nastąpić bezpośrednio po malowaniu ściany – należy odczekać ok. 14 dni. Naklejki wykazują najskuteczniejszą przyczepność do ściany pomalowanej farbami akrylowymi. Nie zalecamy przyklejać naklejek na ściany pokryte farbą lateksową.

Nasze naklejki pokryte są klejem akrylowym z możliwością repozycjonowania bądź usunięcia w ciągu 2-3 miesięcy od momentu aplikacji na powierzchni. Należy jednak pamiętać, że początkowa lepkość kleju do podłoża jest największa.

Przed przyklejeniem naklejki warto przygotować sobie raklę lub ściereczkę, które ułatwią pracę. Zalecamy, aby po wyjęciu naklejek z opakowania umożliwić ich rozprostowanie na płaskiej powierzchni.

Na jakiej powierzchni naklejki trzymają się najlepiej?

Naklejki mają najlepszą przyczepność do ścian pomalowanych farbami akrylowymi. Nie zalecamy przyklejać naklejek na ściany pokryte farbą lateksową. Naklejki będą się także doskonale trzymać na płaskich powierzchniach typu okno, czy lustro.

Brak odpowiedzi na Twoje pytanie?

Prześlij pytanie za pośrednictwem formularza kontaktowego, odpowiemy najszybciej jak to możliwe! 🙂

Wyrażam zgodę na przetważanie danych w celach rozwiązania problemu związanego ze sprzedażą produktów marki dekorillo.pl oraz akceptuje politykę prywatności i regulamin sklepu.