Minipółeczka do pokoju dziecięcego – DIY

Jak nadać wnętrzu wyjątkowego klimatu, a przy tym świetnie się bawić? Znajdź chwilę i wspólnie ze swoją pociechą stwórz w prosty sposób uniwersalną ozdobę do dziecięcego pokoju. W dzisiejszym wpisie zapraszamy do wspólnego wykonania półki na drobiazgi, będzie to… imitacja huśtawki w mniejszym wydaniu!

Pamiętaj, aby do wspólnej pracy włączyć swoje dziecko, dzięki czemu radość z wykonanego dodatku będzie jeszcze większa! 🙂

Minipółeczka do pokoju dziecięcego – przygotuj:

 • deskę drewnianą o dowolnych rozmiarach (ta przedstawiona w filmie ma 25 x 11 cm),
 • podkładkę dla deski (aby nie uszkodzić stołu/blatu),
 • sznurek jutowy – długość dopasuj do własnych potrzeb (nasz ma 116 cm, tworzy on plecionkę z trzech cieńszych sznurków, rozplącz ją, a jeden sznurek odłóż na bok, nie będzie potrzebny),
 • wiertarkę,
 • drewniane koraliki – kulki DIY 12 sztuk (otwory w koralikach należy delikatnie powiększyć wiertarką),
 • farbę (do półki z filmu wykorzystano farbę lateksową w saszetkach),
 • centymetr,
 • coś do pisania (aby zaznaczyć miejsce dziurek),
 • nożyczki,
 • taśmę (w razie trudności w nawlekaniu dziurek),
 • odrobinę czasu i chęci 🙂

Większość powyższych przedmiotów można zakupić stacjonarnie, w dowolnym sklepie budowlanym lub online.

 1. Pomaluj kulki farbą i odstaw do wyschnięcia.
 2. Odmierz 2 cm przy kątach i zaznacz markerem.
 3. Wywierć dziury w wyznaczonych miejscach.
 4. Przewlecz sznurki na dłuższej części deski, zrób supełek (w razie potrzeby owiń końcówki sznurka kawałkiem taśmy).
 5. Nawlecz koraliki wedle uznania kolorystycznego, (pamiętaj – aby uzyskać ten sam efekt, po drugiej stronie sznurka zastosuj odwrotną kolejność kolorystyczną).
 6. Przewlecz sznurek, zrób supełek.
 7. Gotowe! Powieś wykonaną wspólnie dekorację na ścianie, zrób zdjęcie i oznacz Dekorillo używając hashtagu #dekorujezdekorillo

Dlaczego warto zrobić minipółeczkę do pokoju dziecięcego?

Półka-huśtawka będzie wyjątkową ozdobą pokoju. Na tle tapety Unicorn with friends wygląda wspaniale, jednak ze względu na swą uniwersalność, pięknie prezentować się będzie także na tle każdej dekoracji ściennej. Z powodzeniem skomponujesz ją zarówno z tapetami w kwiaty, jak i w samochody. A to dopiero początek szerokiej palety możliwości!

Ważne jest również to, że jeżeli pozwolisz maluchowi urządzać własny pokoik dziecięcy, poczuje się on niczym władca swojego minikrólestwa. Warto pozwolić na to swojemu maleństwu, aby wykazało się ono spontanicznością i pomysłowością. Dodajmy, że satysfakcja z umieszczenia we wnętrzu samodzielnie wykonanej zabawki z pewnością będzie ogromna!

Wykonywanie „rękodzieła” wiąże się również z wieloma innymi korzyściami. Zależy Ci na kształtowaniu charakteru młodego człowieka? Poprzez tego typu aktywność dziecko może nauczyć się, jak dużą wartość ma praca własnych rąk. Po stworzeniu niewielkiego dzieła i poświęceniu mu swojego czasu oraz uwagi nauczy doceniać się pracę zarówno swoją, jak i innych. Co więcej, przekona się, że mając odrobinę motywacji i odpowiednie materiały może dokonać naprawdę wiele!

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko spędza przed ekranami więcej czasu niż powinno, wspólne wykonywanie półki-huśtawki może je skutecznie od tego odciągnąć. Ponadto, mimo że nie jest to praca stricte intelektualna, stymuluje ona kreatywność oraz uczy logicznego myślenia. Do tego usprawnia motorykę małą oraz rozwija wyobraźnię. Zapewnia dziecku szansę wszechstronnego rozwoju, dlatego „idzie pod rękę” z ideami pedagogiki Montessori.

Wykonywanie własnych zabawek/dekoracji może też pokazać dziecku, że najcenniejsze przedmioty to nie te, które kupujemy w sklepach, ale te, w które wkładamy całe swoje serce. Ponadto taką półeczkę-huśtawkę można podarować komuś w roli upominku – mamy pewność, że obdarowana nim osoba będzie zachwycona. Warto więc zachęcać dzieci do takich małych, ale znaczących gestów.

Półka-huśtawka na tle tapety Unicorn with friends