Mapy Świata – kolorowo i edukacyjnie

Twoje dziecko marzy o fascynujących wojażach? A może chciałoby zgłębiać tajniki geografii? Właśnie dla takich maluchów (i nie tylko!) stworzyliśmy kolekcję Mapy Świata, która pomoże wykreować idealną przestrzeń dla małych i większych odkrywców. Może się ona pochwalić nie tylko walorami dekoracyjnymi, ale również dydaktycznymi – wiedza o świecie, kontynentach i innych kulturach przyswajana jest przez dzieci niejako przy okazji. Co więcej, gwarantujemy, że nasze tapety, naklejki ścienne i plakaty przeniosą Twoją pociechę w samo serce wspaniałej przygody – w końcu cały świat jest już teraz na wyciągnięcie ręki! Dodajmy, że znajdziesz tutaj zarówno murale (tapety z grafikami na całą ścianę), jak również patterny (tapety z powtarzającym się wzorem), które wspaniale dopełnią dekoracje ścienne z mapami świata w roli głównej. Odkryj naszą kolekcję i wybierz idealny motyw dla swojego dziecka!

Wszystkie elementy tej kolekcji są ręcznie malowane przez artystkę  Sylwię Sawicką.

 • Tapeta kosmos mono beżowa

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Tapeta kosmos mono kremowo-niebieska

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Tapeta w dinozaury beżowa

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Tapeta w dinozaury beżowo-zielona

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Tapeta morska mono beżowa

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Tapeta morska mono beżowo-niebieska

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Tapeta morska mono niebieska

  129,90  / m² Wybierz opcje

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają istotną rolę

Mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, a dodatki dodać uroku, bądź wprowadzić niepotrzebny chaos. Aby ułatwić aranżację przestrzeni malucha, przygotowaliśmy paletki kolorystyczne naszych tapet, dzięki którym łatwiej będzie dopasować dodatkowe elementy w podobnej kolorystyce.

Jak łączyć kolory?

Podstawową zasadą jest dobór odcieni o podobnej kolorystyce. Jeżeli motywem przewodnim jest żółty, podczas aranżacji warto więc wykorzystać jego jaśniejszą lub ciemniejszą formę. Należy jednak pamiętać, aby wybrać maksymalnie trzy kolory.

Dopełnienie całości otrzymamy natomiast łącząc ze sobą kolory komplementarne (czyli takie które się dopełniają. Znajdują się naprzeciwko siebie w “kole kolorów”) lub wykorzystując tzw. triadę. Składają się na nie trzy  oddalone od siebie o 120 stopni na kole kolorów barwy tworząc  harmonijne kompozycje.

Zachęcamy, aby przy aranżacji pokoików korzystać z “Koła kolorów”, które pozwoli idealnie dobrać pasujące do siebie barwy. Jednym z dostępnych narzędzi jest Adobe Color, z którego można skorzystać tutaj.

Dzieci uwielbiają wspólne prace, dlatego jeżeli masz możliwość, włącz do projektu swojego malucha (lub starszaka 🙂 ). Dobra zabawa gwarantowana, a satysfakcja z samodzielnie urządzonej przestrzeni jeszcze większa!