Lew na ścianę do pokoju dziecka – DIY krok po kroku

Zastanawiasz się jak w prosty, ale efektowny sposób ozdobić wnętrze dla swojego dziecka? Stwórz pokój z duszą! Śmiało tak można nazwać magiczny świat, który stworzysz w jego przestrzeni, dając coś od siebie. Wspaniały dodatek, który możecie stworzyć wspólnie. Coś, co wypełni miejsce na ścianie, nada jej niesamowitego uroku oraz będzie oryginalne. W dzisiejszym wpisie zapraszamy do wspólnego wykonania plecionego lwa na ścianę, który idealnie sprawdzi się w pokoikach urządzonych w stylu safari czy jungle.

Pamiętaj, aby do wspólnej pracy włączyć swoje dziecko, dzięki czemu radość z wykonanego dodatku będzie jeszcze większa! 🙂

Lew na ścianę – materiały

  • koło wycięte z kartonu o dowolnej średnicy (dopasuj ją do własnych potrzeb oraz preferowanej wielkości lwa, nasza ma 22 cm);
  • sznurek jutowy o średniej grubości i długości 5 m;
  • fragment sznurka jutowego w kolorze czarnym (tym razem dużo cieńszego);
  • rafię dekoracyjną naturalną w kremowym, beżowym lub słomkowym kolorze (w zależności od preferencji);
  • pistolet oraz klej na gorąco lub klej do DIY (dzięki temu, że szybko zasycha, skraca się całkowity czas wykonywania lwa);
  • czarny, cienki drucik;
  • nożyczki – najlepiej duże i ostre;
  • drobinę chęci 🙂

Wszystkie powyższe przedmioty można zakupić w osiedlowym sklepie papierniczym.

Pleciony lew na ścianę – wykonanie

Lew na tle tapety Dżungla Amazońska – mural

Dlaczego warto wykonać plecionego lwa na ścianę?

Ozdabianie pokoju dziecięcego stwarza niezwykłą możliwość wyrażenia się dla każdego malucha. Wiele dzieci bardzo chciałoby wykreować idealną przestrzeń dla siebie. Miejsce prosto z marzeń. Azyl, w którym mogłyby się rozwijać i bawić. W takiej sytuacji warto pokusić się o niebanalne dekoracje – małe, ale zapewniające wielki efekt. Najważniejsze jest jednak to, że samodzielne tworzenie czegoś nowego sprawia dziecku ogromną satysfakcję oraz prawdziwą radość.

Warto zaznaczyć, że przy wykonywaniu projektów DIY cenne są nie tylko końcowe rezultaty, ale i sam proces tworzenia. Wielkie zaangażowanie w tworzenie własnych dekoracji nie tylko stymuluje manualne umiejętności, ale także pobudza aktywność umysłową, dlatego warto zachęcać do udziału w tej fascynującej zabawie osoby w każdym wieku. Nasze własnoręcznie wykonywane dekoracje mogą pełnić nie tylko funkcję estetyczną, ale również stanowić interaktywną zabawkę sensoryczną, doskonale wpisującą się w filozofię Montessori. Dodajmy, że proces tworzenia wspiera wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwój motoryczny dziecka.

Co więcej, kiedy dziecko widzi, jak piękne przedmioty jest w stanie wykonać samodzielnie lub z niewielką pomocą mamy, wzrasta jego samoocena. Co więcej, wykonywanie rękodzieła pozwala odpocząć od problemów dnia codziennego. Korzystnie oddziałuje na nasz układ nerwowy, sprzyja również dogłębnemu relaksowi.

Ręcznie wykonywane dekoracje to również alternatywa dla chińszczyzny, którą obecnie jesteśmy zalewani. Mamy tu na myśli niskiej jakości przedmioty, które produkowane są masowo. Jeśli poszukujesz nietuzinkowego pomysłu na prezent, lew na ścianę zachwyci bardziej obdarowywanego – w końcu powstał z myślą właśnie o niej!