O tej ozdobie w pokoju marzy każda dziewczynka. Zatrzymujemy koszmary! Od dziś przyśnią się tylko kwieciste sny. Spełnij życzenie pociechy i wspólnie stwórzcie kwiatowy łapacz snów. Jak? O tym w poniższym wpisie.
Łapacz snów – wykonanie
- nożyczki,
- klej na gorąco,
- koło ze sklejki lub metalu,
- drewniane kulki,
- kilka koralików do nawlekania,
- bawełniany sznurek (lub wedle uznania),
- koronkowa tasiemka,
- bukiecik sztucznych kwiatów,
- odrobinę czasu oraz dobre chęci 🙂
Sposób przygotowania kwiatowego łapacza snów
- Przygotuj 10 sznurków, po dwa tej samej długości, zaczynając od 94 cm, kolejne dwa o długości 90 cm i następne, odejmując od każdego z nich po 4 cm. Pamiętaj, aby w kolejności uwzględnić dwa pasy koronki.
- Nawlecz po dwa koraliki na wybrane przez siebie sznurki.
- Zacznij wiązanie na obręcz na środku, począwszy od dwóch najdłuższych sznurków, a następnie nawlekaj krótsze (tip: ułóż sznurki na stole w kolejności nawlekania).
- Górny łuk ozdób drewnianymi kulkami, przyklejając je klejem na gorąco.
- Dół oklej kwiatami.
- Na koniec przewlecz przez górną kulkę kawałek sznurka, tworząc zawieszkę.
Gotowe! Wyjątkowy łapacz snów czeka aż zawiśnie w swoim domu 😊 Weź udział w zabawie, zrób zdjęcie, oznacz Dekorillo na Instagramie używając hashtagu #dekorujezdekorillo.
Dlaczego warto wykonać własny łapacz snów?
Obecnie coraz większą wagę przykładamy do dbania o naszą planetę. Na szczęście! W tym wpisie udowadniamy, że nawet ze zwykłych sznurków da się stworzyć wyjątkowe rzeczy, dlatego nie trzeba tego rodzaju akcesoriów od razu wyrzucać. Jeśli chcesz więc wprowadzić dziecko w meandry ekologicznego stylu życia, wykonywanie własnych łapaczy snów może być świetnym tego początkiem.
Warto zaznaczyć, że projekty DIY dostarczają nam dawkę świetnej zabawy – gwarantujemy, że przygotowywanie pięknych dekoracji sprawia radość nie tylko dzieciom! Wspaniale potrafią nas one oderwać od szarej codzienności, a przy okazji w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń pokoiku dziecięcego. Co więcej, pokazują, ż warto uczyć się poprzez zabawę, zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori. Co więcej, kreatywne „robótki ręczne” sprawiają, że maluchy mogą poczuć się jak mali artyści. Dzięki takim zabawom z pewnością staną się one bardziej kreatywne i nauczą się bawić własną wyobraźnią – eksperymentowanie z różnymi materiałami uczy je otwartego myślenia.
Robienie „czegoś z niczego” pomaga również budować pozytywny obraz samego siebie i uczy dziecko większej samodzielności. Satysfakcja z własnoręcznie wykonanej dekoracji ściennej i radość z uzyskanych efektów wynagrodzi maluchowi cały trud! Kreatywne zabawy zbliżają również do siebie członków rodziny. Nie każdy wieczór musi kończyć się wszak na planszówkach czy pieczeniu ciast – wykonywanie łapacza snów to również świetny sposób na aktywne spędzenie wspólnego czasu i… ciekawą przygodę 🙂 Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię, aby ręcznie wykonane dekoracje stały się przyczynkiem do wspaniałych zabaw!