Łapacz snów – DIY krok po kroku

O tej ozdobie w pokoju marzy każda dziewczynka. Zatrzymujemy koszmary! Od dziś przyśnią się tylko kwieciste sny. Spełnij życzenie pociechy i wspólnie stwórzcie kwiatowy łapacz snów. Jak? O tym w poniższym wpisie.

Łapacz snów – wykonanie

 • nożyczki,
 • klej na gorąco,
 • koło ze sklejki lub metalu,
 • drewniane kulki,
 • kilka koralików do nawlekania,
 • bawełniany sznurek (lub wedle uznania),
 • koronkowa tasiemka,
 • bukiecik sztucznych kwiatów,
 • odrobinę czasu oraz dobre chęci 🙂

Sposób przygotowania kwiatowego łapacza snów

 1. Przygotuj 10 sznurków, po dwa tej samej długości, zaczynając od 94 cm, kolejne dwa o długości 90 cm i następne, odejmując od każdego z nich po 4 cm. Pamiętaj, aby w kolejności uwzględnić dwa pasy koronki.
 2. Nawlecz po dwa koraliki na wybrane przez siebie sznurki.
 3. Zacznij wiązanie na obręcz na środku, począwszy od dwóch najdłuższych sznurków, a następnie nawlekaj krótsze (tip: ułóż sznurki na stole w kolejności nawlekania).
 4. Górny łuk ozdób drewnianymi kulkami, przyklejając je klejem na gorąco.
 5. Dół oklej kwiatami.
 6. Na koniec przewlecz przez górną kulkę kawałek sznurka, tworząc zawieszkę.

Gotowe! Wyjątkowy łapacz snów czeka aż zawiśnie w swoim domu 😊 Weź udział w zabawie, zrób zdjęcie, oznacz Dekorillo na Instagramie używając hashtagu #dekorujezdekorillo.

Łapacz snów będzie piękną ozdobą zarówno w pokoju młodszej, jak i starszej dziewczynki.

Dlaczego warto wykonać własny łapacz snów?

Obecnie coraz większą wagę przykładamy do dbania o naszą planetę. Na szczęście! W tym wpisie udowadniamy, że nawet ze zwykłych sznurków da się stworzyć wyjątkowe rzeczy, dlatego nie trzeba tego rodzaju akcesoriów od razu wyrzucać. Jeśli chcesz więc wprowadzić dziecko w meandry ekologicznego stylu życia, wykonywanie własnych łapaczy snów może być świetnym tego początkiem.

Warto zaznaczyć, że projekty DIY dostarczają nam dawkę świetnej zabawy – gwarantujemy, że przygotowywanie pięknych dekoracji sprawia radość nie tylko dzieciom! Wspaniale potrafią nas one oderwać od szarej codzienności, a przy okazji w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń pokoiku dziecięcego. Co więcej, pokazują, ż warto uczyć się poprzez zabawę, zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori. Co więcej, kreatywne „robótki ręczne” sprawiają, że maluchy mogą poczuć się jak mali artyści. Dzięki takim zabawom z pewnością staną się one bardziej kreatywne i nauczą się bawić własną wyobraźnią – eksperymentowanie z różnymi materiałami uczy je otwartego myślenia.

Robienie „czegoś z niczego” pomaga również budować pozytywny obraz samego siebie i uczy dziecko większej samodzielności. Satysfakcja z własnoręcznie wykonanej dekoracji ściennej i radość z uzyskanych efektów wynagrodzi maluchowi cały trud! Kreatywne zabawy zbliżają również do siebie członków rodziny. Nie każdy wieczór musi kończyć się wszak na planszówkach czy pieczeniu ciast – wykonywanie łapacza snów to również świetny sposób na aktywne spędzenie wspólnego czasu i… ciekawą przygodę 🙂 Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię, aby ręcznie wykonane dekoracje stały się przyczynkiem do wspaniałych zabaw!