Korona na baldachim – DIY krok po kroku

Choć niepozorna, to zdecydowanie wniesie do wnętrza radość i kolor. Taka właśnie jest ozdoba, którą w tym miesiącu stworzyliśmy do pokoju małej Weroniki. Zachęć dziecko do wspólnej zabawy i wspólnymi siłami wykonaj z nim kwiatową koronę na baldachim. Jak? O tym przeczytasz w poniższym wpisie.

Korona z kwiatów na baldachim – materiały

 • sznurek bawełniany;
 • drucik;
 • sztuczne: gałązki liści i kwiaty;
 • gipsówkę;
 • kombinerki;
 • odrobinę chęci 🙂

Wszystkie produkty kupisz w osiedlowym sklepie papierniczym (chyba że masz je już w domu).

Kwiatowa korona na baldachim – wykonanie

 1. Odmierz 2 metry sznurka, złóż na pół i znajdź środek, na którym tworzyć będziesz konstrukcję kwiatową.
 2. Weź gałązkę, owiń dwa razy drucik wokół niej i sznurka. Dobierz kolejną gałązkę i zawiń, dodaj gipsówkę, kwiatka oraz gałązkę. W ten sposób wykonasz pierwszą część kwiatowej ozdoby.
 3. Czynności w takiej kolejności powtórz jeszcze raz, a następnie ułóż całość dwa razy w odwrotnym kierunku, tak by stworzyć lewe i prawe skrzydło.
 4. Jeśli przy owijaniu kwiaty nie układają się tak jak powinny, bez obaw, one również są na druciku, dzięki czemu na bieżąco można je delikatnie poprawiać bez konieczności odwijania.
 5. Utnij drucik i delikatnie przyciśnij ostrą końcówkę kombinerkami. Dzięki temu owinie się ona wokół gałązki.
 6. Gotowe! Ozdób swój baldachim koroną, zrób zdjęcie i oznacz Dekorillo, używając hashtagu #dekorujezdekorillo.

Dlaczego warto wykonać kwiatową koronę na baldachim?

Korona na baldachim jako ozdoba do pokoju dziecięcego idealnie sprawdzi się na tle kwiatowych tapet, takich jak Queen of the Garden czy Kwiaty Vintage. Jednak ze względu na niezwykłą uniwersalność, pięknie będzie się prezentować na tle każdej tapety w pokoju dziewczynki. Dzięki niej wnętrze zyska niepowtarzalny charakter. Obecnie obserwuje się trend, w ramach którego coraz częściej odchodzi się od utartych, aranżacyjnych rozwiązań – zamiast tego ceni się to, co nietuzinkowe i oryginalne.

Nasza korona na baldachim to również najlepszy dowód na to, że piękne dekoracje nie muszą kosztować fortuny. Co więcej, będą cieszyły oko i przywoływały wspomnienia przez całe lata – tak naprawdę do momentu, dopóki Twojemu dziecku się nie znudzą.

Pewne jest to, że wykonywanie korony na baldachim uczy twórczego myślenia, a po kilku projektach DIY Twoja córeczka sama zacznie się zastanawiać, jak jeszcze może ozdobić swój dziecięcy pokoik. Za każdym razem będzie się uczyła nowych umiejętności, korzystając z tego co, ma już w domu, a to z kolei idealnie wpisuje się w założenia pedagogiki Montessori.

Przygotowywanie takich ozdób, jak korona na bladachim, pozwala wyciszyć się, odetchnąć, uspokoić – zarówno dużym, jak i małym kobietkom. Ważny jest tutaj nie tylko efekt, ale i samo wykonywanie oraz projektowanie dekoracji. Dodajmy, że przygotowywanie takiego „rękodzieła” zapewnia też niesamowitą satysfakcję.

Wykonywanie korony na baldachim pozwoli Wam tworzyć własny, wspaniały i piękny świat. To również okazja do zbudowania więzi oraz zbliżenia się do siebie – w sposób bardziej oryginalny niż poprzez gry planszowe czy czytanie bajek. Oczywiście nie mamy nic przeciwko tego typu aktywnościom, wręcz przeciwnie! Czasem warto jednak choć trochę urozmaicić wspólnie spędzany czas.

Korona na baldachim na tle tapety Queen of he Garden w pokoju Weroniki