Kolekcja ulica Sielankowa

Witamy na ulicy Sielankowej!

Jedni mieszkają na Wspólnej, inni na Sezamkowej… Nasze zwierzątka przebywają natomiast… na ulicy Sielankowej. 🙂 To właśnie tu panuje największa radość, spokój i bezpieczeństwo. To również ulubione miejsce zabaw dzieci, w którym mogą rozwijać kreatywne myślenie oraz wspólnie z rodzicami czytać ulubione bajki. Kolekcja przygotowana przy współpracy z polską ilustratorką Ewą Mąką, wyróżnia się ogromną dbałością o detale oraz przyjazną, łagodną paletą barw. W kolekcji dostępne dwa warianty tapety, dwa warianty naklejek w rozmiarze M i L oraz zestaw plakatów.

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają istotną rolę

Mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, a dodatki dodać uroku, bądź wprowadzić niepotrzebny chaos. Aby ułatwić aranżację przestrzeni malucha, przygotowaliśmy paletki kolorystyczne naszych tapet, dzięki którym łatwiej będzie dopasować dodatkowe elementy w podobnej kolorystyce.

Jak łączyć kolory?

Podstawową zasadą jest dobór odcieni o podobnej kolorystyce. Jeżeli motywem przewodnim jest żółty, podczas aranżacji warto więc wykorzystać jego jaśniejszą lub ciemniejszą formę. Należy jednak pamiętać, aby wybrać maksymalnie trzy kolory.

Dopełnienie całości otrzymamy natomiast łącząc ze sobą kolory komplementarne (czyli takie które się dopełniają. Znajdują się naprzeciwko siebie w “kole kolorów”) lub wykorzystując tzw. triadę. Składają się na nie trzy  oddalone od siebie o 120 stopni na kole kolorów barwy tworząc  harmonijne kompozycje.

Zachęcamy, aby przy aranżacji pokoików korzystać z “Koła kolorów”, które pozwoli idealnie dobrać pasujące do siebie barwy. Jednym z dostępnych narzędzi jest Adobe Color, z którego można skorzystać tutaj.

tapeta-lesna-ze-zwierzetami
lesna-tapeta-ze-zwierzetami

Dzieci uwielbiają wspólne prace, dlatego jeżeli masz możliwość, włącz do projektu swojego malucha (lub starszaka ? ). Dobra zabawa gwarantowana, a satysfakcja z samodzielnie urządzonej przestrzeni jeszcze większa!