Kolekcja Sunny Daisy

Stokrotkowe szaleństwo

Metamorfoza pokoiku dziewczęcego nie musi wymagać wielkiego remontu. Wystarczy, że zaprosisz do środka tapety w stokrotki. Już wkrótce te kwiaty zakwitną nie tylko na łące, ale i na wielu ścianach! Tak prosty motyw z kolekcji Sunny Daisy tchnie w aranżację nowe życie i pomoże się dziecku wyciszać lub wręcz przeciwnie – będzie dodawał mu sporą dawkę energii. Pewne jest to, że wykreuje niepowtarzalna aurę we wnętrzu, przywodząc na myśl wolność, słońce, radość i szczęście. U nas stokrotki pojawiają się w różnych wariantach. Niektóre będą wspaniałym elementem dekoracyjnym w stylu vintage, inne natomiast idealnie wpiszą się w aranżacje rustykalne czy boho. Przejrzyj naszą kwiatową paletę wzorów i wybierz idealny motyw dla małej damy!

Do współpracy nad kolekcją zaprosiliśmy artystkę Igę Wais.

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają istotną rolę

Mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, a dodatki dodać uroku, bądź wprowadzić niepotrzebny chaos. Aby ułatwić aranżację przestrzeni malucha, przygotowaliśmy paletki kolorystyczne naszych tapet, dzięki którym łatwiej będzie dopasować dodatkowe elementy w podobnej kolorystyce.

Jak łączyć kolory?

Podstawową zasadą jest dobór odcieni o podobnej kolorystyce. Jeżeli motywem przewodnim jest żółty, podczas aranżacji warto więc wykorzystać jego jaśniejszą lub ciemniejszą formę. Należy jednak pamiętać, aby wybrać maksymalnie trzy kolory.

Dopełnienie całości otrzymamy natomiast łącząc ze sobą kolory komplementarne (czyli takie które się dopełniają. Znajdują się naprzeciwko siebie w “kole kolorów”) lub wykorzystując tzw. triadę. Składają się na nie trzy  oddalone od siebie o 120 stopni na kole kolorów barwy tworząc  harmonijne kompozycje.

Zachęcamy, aby przy aranżacji pokoików korzystać z “Koła kolorów”, które pozwoli idealnie dobrać pasujące do siebie barwy. Jednym z dostępnych narzędzi jest Adobe Color, z którego można skorzystać tutaj.

Dzieci uwielbiają wspólne prace, dlatego jeżeli masz możliwość, włącz do projektu swojego malucha (lub starszaka 🙂 ). Dobra zabawa gwarantowana, a satysfakcja z samodzielnie urządzonej przestrzeni jeszcze większa!