Kolekcja Smok i Rycerz

Kolekcja Smok i Rycerz

Dawno, dawno temu pewien smok porwał księżniczkę i zamknął ją w wieży. Pragnął mieć prawdziwą przyjaciółkę i nie rozumiał, dlaczego czuje się ona przy nim tak nieszczęśliwa. Pewnego dnia do wioski zawitał królewicz, który usłyszał kobiecy płacz i postanowił uwolnić księżniczkę z zamkowego lochu. Co wydarzyło się potem? Czy mu się to udało? i czy młodzi ludzie zaprzyjaźnili się ze smokiem? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni! Opowiedz tę bajkę dziecku na dobranoc i wspólnie wymyślcie do niej zakończenie. Jesteśmy pewni, że wyniknie z tego bardzo interesująca opowieść! 🙂

Kolekcja, składająca się z tapet, naklejek ściennych oraz plakatów została namalowana przez polską artystkę Ewę Mąkę.

 • Tapeta Baśniowy Rycerz biała

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Tapeta Baśniowy Rycerz szara

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Tapeta Smok i Rycerz – mural

  129,90  / m² Wybierz opcje
 • Naklejka Rycerz w kole

  From: 229,90  Wybierz opcje
 • Naklejka Smok w kole

  From: 229,90  Wybierz opcje
 • Plakat Smok i Rycerz – Rycerz

  From: 39,90  Wybierz opcje
 • Plakat Smok i Rycerz – Smok

  From: 39,90  Wybierz opcje
 • Plakat Smok i Rycerz – Zwierzęta

  From: 39,90  Wybierz opcje

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają istotną rolę

Mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, a dodatki dodać uroku, bądź wprowadzić niepotrzebny chaos. Aby ułatwić aranżację przestrzeni malucha, przygotowaliśmy paletki kolorystyczne naszych tapet, dzięki którym łatwiej będzie dopasować dodatkowe elementy w podobnej kolorystyce.

Jak łączyć kolory?

Podstawową zasadą jest dobór odcieni o podobnej kolorystyce. Jeżeli motywem przewodnim jest żółty, podczas aranżacji warto więc wykorzystać jego jaśniejszą lub ciemniejszą formę. Należy jednak pamiętać, aby wybrać maksymalnie trzy kolory. Dopełnienie całości otrzymamy natomiast łącząc ze sobą kolory komplementarne (czyli takie które się dopełniają. Znajdują się naprzeciwko siebie w “kole kolorów”) lub wykorzystując tzw. triadę. Składają się na nie trzy  oddalone od siebie o 120 stopni na kole kolorów barwy tworząc  harmonijne kompozycje. Zachęcamy, aby przy aranżacji pokoików korzystać z “Koła kolorów”, które pozwoli idealnie dobrać pasujące do siebie barwy. Jednym z dostępnych narzędzi jest Adobe Color, z którego można skorzystać tutaj.

tapeta-smok-i-rycerz
tapeta-z-koniem-i-rycerzem-w-pokoju-chlopca

Dzieci uwielbiają wspólne prace, dlatego jeżeli masz możliwość, włącz do projektu swojego malucha (lub starszaka 🙂 ). Dobra zabawa gwarantowana, a satysfakcja z samodzielnie urządzonej przestrzeni jeszcze większa!