Piwonia to kwiat zwiastujący nasze ulubione miesiące w roku – maj (bo wtedy przyroda przybiera swoje najpiękniejsze formy) oraz czerwiec (bo wtedy urodziła się nasza Hania). Bujne główki kwiatów przybierają cudowne kształty o wielu barwach. Nasze ulubione to te różowe, ale lekko zgaszone, pudrowe. Dlatego też postanowiliśmy, że nie może zabraknąć ich w Dekorillo. I tak też się stało – mamy własny piwoniowy ogród, który kwitnie cały rok. Róż przełamaliśmy odcieniami brązu oraz delikatnych i bardziej nasyconych szarości, dzięki czemu nie jest zbyt cukierkowo, a jednak nadal bardzo dziewczęco.

Kolekcja Peony Garden będzie cudownie prezentować się we wnętrzach dziewczynek w każdym wieku, to uniwersalny wzór na lata. W kolekcji dostępne są: tapety, naklejki, metryczki oraz miarki. Nie będziemy dłużej czarować, po prostu zobaczcie sami! 🙂

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają istotną rolę

Mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, a dodatki dodać uroku, bądź wprowadzić niepotrzebny chaos. Aby ułatwić aranżację przestrzeni malucha, przygotowaliśmy specjalne palety kolorystyczne naszych kolekcji, dzięki którym łatwiej będzie dopasować dodatkowe elementy w podobnej kolorystyce.

Jak łączyć kolory?

Podstawową zasadą jest dobór odcieni o podobnej kolorystyce. Jeżeli motywem przewodnim jest żółty, podczas aranżacji warto więc wykorzystać jego jaśniejszą lub ciemniejszą formę. Należy jednak pamiętać, aby wybrać maksymalnie trzy kolory.

Dopełnienie całości otrzymamy natomiast łącząc ze sobą kolory komplementarne (czyli takie które się dopełniają. Znajdują się naprzeciwko siebie w „kole kolorów”) lub wykorzystując tzw. triadę. Składają się na nie trzy  oddalone od siebie o 120 stopni na kole kolorów barwy tworząc  harmonijne kompozycje.

Zachęcamy, aby przy aranżacji pokoików korzystać z „Koła kolorów”, które pozwoli idealnie dobrać pasujące do siebie barwy. Jednym z dostępnych narzędzi jest Adobe Color, z którego można skorzystać tutaj.

wskazowka

Dzieci uwielbiają wspólne prace, dlatego jeżeli masz możliwość, włącz do projektu swojego malucha (lub starszaka 🙂 ). Dobra zabawa gwarantowana, a satysfakcja z samodzielnie urządzonej przestrzeni jeszcze większa!