Kolekcja Marynarskie Myszki

Ahoj przygodo!

Oto jedna z wakacyjnych tapet w Dekorillo! Tym razem przedstawiamy żeglujące myszki, które postanowiły urządzić sobie urlop nad morzem. Jak widać, bawią się wyśmienicie! Niektóre spędzają czas w łódeczce, inne obserwują piękne pejzaże z tratwy, jeszcze inne – robią figle w kotwicach i kołach ratunkowych. Bo fantazja jest od tego, aby bawić się… na całego! 🙂

Kolekcja, składająca się z tapet, naklejek ściennych oraz plakatów została namalowana przez polską artystkę @issmueller.

  • Naklejka Marynarskie Myszki

    From: 229,90  Wybierz opcje

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają istotną rolę

Mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, a dodatki dodać uroku, bądź wprowadzić niepotrzebny chaos. Aby ułatwić aranżację przestrzeni malucha, przygotowaliśmy paletki kolorystyczne naszych tapet, dzięki którym łatwiej będzie dopasować dodatkowe elementy w podobnej kolorystyce.

Jak łączyć kolory?

Podstawową zasadą jest dobór odcieni o podobnej kolorystyce. Jeżeli motywem przewodnim jest żółty, podczas aranżacji warto więc wykorzystać jego jaśniejszą lub ciemniejszą formę. Należy jednak pamiętać, aby wybrać maksymalnie trzy kolory.

Dopełnienie całości otrzymamy natomiast łącząc ze sobą kolory komplementarne (czyli takie które się dopełniają. Znajdują się naprzeciwko siebie w “kole kolorów”) lub wykorzystując tzw. triadę. Składają się na nie trzy  oddalone od siebie o 120 stopni na kole kolorów barwy tworząc  harmonijne kompozycje.

Zachęcamy, aby przy aranżacji pokoików korzystać z “Koła kolorów”, które pozwoli idealnie dobrać pasujące do siebie barwy. Jednym z dostępnych narzędzi jest Adobe Color, z którego można skorzystać tutaj.

tapeta-bezowa-myszki-i-morze
tapeta-niebieska-latarnia-morska

Dzieci uwielbiają wspólne prace, dlatego jeżeli masz możliwość, włącz do projektu swojego malucha (lub starszaka 🙂 ). Dobra zabawa gwarantowana, a satysfakcja z samodzielnie urządzonej przestrzeni jeszcze większa!