Kolekcja Arktyka

Wśród mieszkańców lodowego królestwa

Niedźwiadki polarne, foki, pingwiny… Wszystkie te urokliwe zwierzątka mogą stać się już wkrótce ofiarami globalnego ocieplenia.

Lodowce topnieją, poziom mórz i oceanów się podnosi, a dotychczasowe ekosystemy ulegają przemianom i przestają być domami dla wielu gatunków. Dlatego już teraz powinniśmy zmienić swój styl życia i edukować nasze pociechy – to właśnie one, oprócz mieszkających na biegunie północnym zwierzątek, najdotkliwiej odczują ewentualne zmiany klimatu. Mamy nadzieję, że dzięki kolekcji „Arktyka” możemy coś zmienić, uświadomić nasze córeczki i synków na pewne tematy oraz wprowadzić do pokoików dziecięcych nutkę świeżości, lekkości, a przede wszystkim – delikatności i wrażliwości.

Kolekcja, składająca się z tapet, naklejek ściennych oraz plakatów została namalowana przez polską artystkę Ewę Mąkę.

 • Naklejka w kole Arktyka – narwal

  From: 229,90  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Próbka tapety Arktyka – mural

  9,90  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Tapeta Arktyka- mural

  129,90  / m² Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Naklejka w kole Arktyka

  From: 229,90  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Plakat Arktyka

  From: 39,90  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Plakat Arktyka – narwal

  From: 39,90  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają istotną rolę

Mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, a dodatki dodać uroku, bądź wprowadzić niepotrzebny chaos. Aby ułatwić aranżację przestrzeni malucha, przygotowaliśmy paletki kolorystyczne naszych tapet, dzięki którym łatwiej będzie dopasować dodatkowe elementy w podobnej kolorystyce.

Jak łączyć kolory?

Podstawową zasadą jest dobór odcieni o podobnej kolorystyce. Jeżeli motywem przewodnim jest żółty, podczas aranżacji warto więc wykorzystać jego jaśniejszą lub ciemniejszą formę. Należy jednak pamiętać, aby wybrać maksymalnie trzy kolory.

Dopełnienie całości otrzymamy natomiast łącząc ze sobą kolory komplementarne (czyli takie które się dopełniają. Znajdują się naprzeciwko siebie w “kole kolorów”) lub wykorzystując tzw. triadę. Składają się na nie trzy  oddalone od siebie o 120 stopni na kole kolorów barwy tworząc  harmonijne kompozycje.

Zachęcamy, aby przy aranżacji pokoików korzystać z “Koła kolorów”, które pozwoli idealnie dobrać pasujące do siebie barwy. Jednym z dostępnych narzędzi jest Adobe Color, z którego można skorzystać tutaj.

Dzieci uwielbiają wspólne prace, dlatego jeżeli masz możliwość, włącz do projektu swojego malucha (lub starszaka 🙂 ). Dobra zabawa gwarantowana, a satysfakcja z samodzielnie urządzonej przestrzeni jeszcze większa!

jasna-tapeta-ze-zwierzetami-w-dzieciecym-pokoju