Jak kreatywnie wykorzystać próbkę tapety? – Zrób przeszywankę!

Własna przeszywanka to fantastyczna zabawka w stylu Montessori. Polega na przewlekaniu sznureczka przez małe otwory. Stanowi genialną pomoc dydaktyczną, jeśli chodzi o naukę wiązania butów. Wspiera prawidłowy rozwój dziecka, a jednocześnie zapewnia mu mnóstwo radości. Ćwiczy manualną sprawność dłoni, a przy okazji umiejętnie rozwija cierpliwość i uczy malucha koncentracji. Dodajmy, że dziecko może przewlekać sznureczek w wielu różnych konfiguracjach, a tym samym – wszechstronnie rozwijać swoją wyobraźnię.

Przeszywanka – materiały 

Aby wykonać przeszywankę, przygotuj:

 • próbkę tapety Dekorillo,
 • kawałek kartonu,
 • nożyczki,
 • sznurówkę lub sznurek,
 • dziurkacz,
 • klej
 • dosłownie chwilę przerwy od codziennych obowiązków oraz odrobinę chęci 🙂

Wszystkie produkty kupisz w osiedlowym sklepie papierniczym.

Sposób wykonania przeszywanki

 1. Wytnij prostokąt z kartonu w wybranym rozmiarze, powtórz tę samą czynność z próbką tapety – pamiętaj jednak, aby ta nachodziła na karton.
 2. Posmaruj karton klejem i naklej wyciętą próbkę z obu stron. Ważne, by krawędzie kartonu i tapety posmarować klejem, dzięki temu skleisz ze sobą warstwy tapet.
 3. Odczekaj chwilę aż klej wyschnie.
 4. Nożyczkami wyrównaj krawędzie przeszywanki.
 5. Wykonaj dziurki, korzystając z dziurkacza (ilość dowolna).
 6. Przewlecz sznurówkę.

Gotowe! Zabierz w podróż przeszywankę, zrób zdjęcie podczas zabawy i oznacz Dekorillo używając hashtagu #dekorujezdekorillo

Dlaczego warto wykonać własną przeszywankę?

Tworzenie wyjątkowej zabawki to również świetna propozycja na kreatywne spędzenie czasu z własną pociechą. Angażowanie ją we wspólnie wykonywane czynności pozwoli Wam budować więź. Dzięki temu maluch zyska poczucie, że jest kochany i że Ci na nim zależy. To z kolei znajdzie odzwierciedlenie w przyszłości, w postaci wyższej samooceny oraz pewności siebie. Dzięki temu łatwiej mu będzie nawiązywać relacje z innymi osobami. Wspólna zabawa pomoże Ci również zauważyć mocne i słabe strony dziecka oraz wesprzeć jego naturalne talenty.

Tworząc własną przeszywankę z dzieckiem, nauczysz je również dobrych praktyk ekologicznych. Nie wszystko trzeba wszak wyrzucać – nawet zwykłe sznurki czy kawałki tapety mogą się przekształcić w genialną zabawkę, która będzie wspaniałą ozdobą pokoju dziecięcego (a nasze tapety będą świetnie się z nią komponować). Wspólne wykonywanie przeszywanki to również idealny moment na rozmowy z maluchem o środowisku i świadomej konsumpcji – oczywiście na poziomie Twojej pociechy. Natura na pewno Wam będzie za to wdzięczna! 🙂