Jak urządzić pokój dziecka w leśnym stylu?

Leśny styl kojarzy się z harmonią i równowagą. Daje wrażenie ciągłego obcowania z naturą oraz przypomina spacer wśród szepczących do siebie drzew. Elementy inspirowane lasem pozwalają w pełni się zrelaksować i zregenerować, a jednocześnie zaszczepić w dziecku miłość do fauny i flory. W jaki sposób można urządzić pokoik w leśnym stylu? I na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

We wnętrzach w leśnym stylu królują stonowane kolory.

We wnętrzach w leśnym stylu królują stonowane kolory. Mogą być to różne warianty zieleni, brązu, beżu, granatu, fioletu, bieli czy też szarości. Czasem warto ożywić całość bardziej intensywnymi akcentami, jednak zależy to od całej koncepcji. W pokoikach inspirowanych naturą dobrze jest wybrać również motyw przewodni – np. ptaki, krzewy, drzewa. Poniżej opisujemy przykładowe elementy dekoracyjne oraz dodatki, które mogą być inspiracją do stworzenia wymarzonego wystroju.

Tapety i naklejki

Aby wprowadzić do wnętrza magię lasu i jednocześnie – klimat wspaniałej przygody, warto wykorzystać odpowiednią tapetę. Inspiracje naturą mogą zdominować wnętrze, tworząc wspaniałą kompozycję: wystarczy wybrać tapetę inspirowaną baśniowym lasem (np. ulica Sielankowa) lub życiem niedźwiadków (np. Ciekawski miś). Leśne elementy interesująco zaprezentują się także w postaci akcentu dekoracyjnego – wystarczy ozdobić ścianę naklejkami, (np. z bohaterami ulicy Sielankowej). Dzięki temu subtelnie podkreślisz wyjątkową aurę pokoiku, a sama naklejka doskonale skomponuje się z bielą ścian.

W pokoiku w stylu leśnym postaw na drewno i odpowiednie dodatki

tapeta-lesna-dekorillo

Tapeta Ulica Sielankowa

We wnętrzu w leśnym stylu nie powinno zabraknąć naturalnych materiałów. W przypadku mebelków warto postawić na drewno, któremu może towarzyszyć bambus lub rattan – można je wykorzystać np. w postaci zagłówków. Bardzo modne są też drewniane krzesełka z oparciami w kształcie zwierzątek. O przywiązaniu do natury mogą świadczyć także dekoracyjne pudełka z drewna, w których dziecko przechowywać będzie znalezione skarby.

Ciekawym sposobem na urozmaicenie wnętrza mogą być również plakaty. W zależności od wybranego motywu, mogą one przedstawiać np. jeże, sarenki, niedźwiadki. Aby umieścić tego typu dekoracje na ścianie, warto wykorzystać pasujący do całej stylistyki drewniany wieszak. Obok plakatów możesz powiesić także ręcznie plecione makramy lub girlandy w stonowanych kolorach – klimatycznie dodatki wspaniale podkręcą całą aranżację. Takim dekoracjom towarzyszyć mogą poduszki w kształcie liści lub kwiaty w podwieszanych doniczkach.

Jak udekorować pokój dziecka w leśnym stylu?

Wiklinowe kosze w kształcie muchomorków, oryginalne dywany ze śladami zwierząt, półki w kształcie drzew lub gałęzi… Wszystkie tego typu produkty są wręcz stworzone do pokoików w leśnym stylu. Warto rozważyć również postawienie w pokoju oryginalnego tipi, które pozwoli zorganizować dzieciom wiele wspaniałych zabaw oraz poczuć się jak na łonie natury. W takich wnętrzach doskonale odnajdą się również miękkie tkaniny oraz pościel inspirowana życiem lasu. Dekoracje można stworzyć też samodzielnie, wykorzystując leśne skarby, a więc szyszki, kasztany czy też żołędzie. Tak udekorowane wnętrze nabierze rustykalnego  charakteru.