Aparat z próbki tapety – DIY krok po kroku

Początek wiosny to dobry czas na porządki oraz wnętrzarskie metamorfozy. To także idealny moment na przygotowanie dodatków do zmian w aranżacjach, jakie szykujemy w dziecięcych pokojach. My szczególnie polecamy te, które można zrobić samemu. Co da się wykonać szybko, prosto i bez dużych nakładów finansowych? Na przykład aparat fotograficzny, który nie tylko będzie uroczym wnętrzarskim dodatkiem, ale przede wszystkim znakomitą zabawką, z którą Twoja pociecha nie będzie się chciała rozstawać.

jak-zrobic-aparat-z-probki-tapety

Papierowy aparat – materiały

Aby wykonać papierowy aparat, przygotuj:

 • próbkę tapety Dekorillo,
 • papierowe opakowanie po herbacie,
 • taśmę klejącą,
 • nożyczki oraz nożyk to tapet,
 • kawałek sznurka,
 • dodatki, takie jak na przykład: zakrętki, kamyki, muszelki.
 • chwilę na wspólny czas oraz chęci 🙂

Sposób przygotowania papierowego aparatu

 1. Opakowanie po herbacie zabezpiecz taśmą klejącą. Wykorzystując próbkę tapety Dekorillo zapakuj jak je jak prezent.
 2. Na spodzie aparatu wykonaj nacięcie na przyszłe zdjęcia.
 3. Mniejsze nacięcia wykonaj również po bokach w górnej części korpusu i na bocznych ścianach, tak aby przeciągnąć sznurek.
 4. Teraz czas na naklejenie obiektywu, i przycisków (w naszym przypadku wykorzystaliśmy zakrętki, kamyk i muszelkę).
 5. Z pozostałości próbki tapety wytnij zdjęcie na szerokość nacięcia, możesz też wykonać samodzielną fotografię.

I pstryk! Gotowe! Teraz czas na zdjęcia! 🙂 Weź udział w zabawie, zainspiruj się, dodaj coś od siebie, zrób zdjęcie, oznacz Dekorillo na Instagramie używając hashtagu #dekorujezdekorillo. Możesz być pewna/y, że udostępnimy Twoją pracę na naszym instagramowym profilu. 🙂

jak-zrobic-aparat-z-probki-tapety

Dlaczego warto wykonać aparat z próbki tapety?

Wspólne wykonywanie aparatu z próbki tapety to świetny pomysł, jeśli zależy Ci, aby w kreatywny sposób zorganizować czas dzieciom, jak również stymulować ich wyobraźnię oraz logiczne myślenie. To także doskonałe rozwiązanie, jeśli maluch ma problemy z koncentracją i chcesz, aby skupił się on na jednej, konkretnej czynności.

Pociecha potrzebuje chwili wytchnienia od telewizora lub komputera? W takim razie wykonywanie papierowego aparatu również będzie doskonałą propozycją. Takie zabawy idealnie wpiszą się zwłaszcza w potrzeby dzieci o artystycznej duszy. Co więcej, tego typu aktywności nic nie kosztują, ponieważ wystarczy wykorzystać jedynie te materiały, które ma się już w domu.

Co więcej, poprzez kreatywne projekty DIY możesz nauczyć dziecko dbania o planetę oraz zaszczepić w nim ekologiczną wrażliwość. Działania rodziców są na tej płaszczyźnie najistotniejsze – to właśnie dzięki nim można wykształcić w dzieciach odpowiednią postawę – maluchy najpierw obserwują swoje autorytety, a dopiero później, naturalnie je naśladują.Wykonywanie aparatu z tapety to również zabawa, która znakomicie łączy pokolenia. Może się w nią zaangażować cała rodzina, jak np. przy wspólnym „kucharzeniu”. Aparat z tapety można podarować również jako prezent, np. na Dzień Dziadka czy urodziny cioci – mamy pewność, że na każdym zrobi on ogromne wrażenie!

Dodajmy, że twórcza praca nad interesującym projektem DIY nie wymaga na wstępie posiadania wyjątkowych umiejętności manualnych, jednak wspaniale je ona rozwija. Dzięki niej można nauczyć się większej samodzielności, zaradności oraz tego, jak można efektywnie wykorzystać materiały, które w przeciwnym wypadku zostałyby wyrzucone do kosza. Fliozofia zero waste przestaje być w takim momencie tylko ideałem, a staje się kultywowanym przez dzieci stylem życia!