5 sposobów na dekoracje ściany w pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to miejsce gdzie rosną dziecięce wspomnienia. Jest pomieszczeniem wielozadaniowym wykorzystywanym do spania, zabawy i nauki, zatem przestrzeń najmłodszych powinna odzwierciedlać ich małą osobowość. Dlaczego by nie stworzyć jej tak, aby wizualizowała marzenia i pragnienia dzieci? Różnorodność dostępnych na rynku dekoracji przeznaczonych do pokoi maluchów jest ogromna. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Nie od dziś wiadomo, że przestrzeń dziecka wpływa na jego prawidłowy rozwój. Ma też znaczenie w kształtowaniu poczucia stylu i dobrego gustu. Jednym ze sposobów na wprowadzenie koloru i wzoru w przestrzeni małego członka rodziny jest dekoracja ściany. Oto 5 naszych propozycji na kreatywne wykończenie ściany w pokoju malucha:

Dobrym pomysłem na dekorację ścienną w pokoju dziecka są plakaty. Nie tylko rozjaśniają przestrzeń, ale również pobudzają wyobraźnię. Stanowią wspaniałe uzupełnienie aranżacji wnętrza. Niezależnie od tego czy dekorujemy pokój niemowlęcy czy starszaka, plakaty to doskonały sposób na nadanie mu niepowtarzalnego i osobistego charakteru. Znajdujące się na plakatach postaci będą towarzyszyć dziecku podczas zasypiania, zabawy czy nauki wpływając na jego rozwój i poczucie bezpieczeństwa. Po wyborze odpowiedniego motywu dużą radość sprawi dziecku także wspólne rozmieszczenie i dopasowanie plakatów, tak by tworzyły wspólną całość. Ściana z ulubionym motywem z pewnością oczaruje każdego malucha!

Korzystanie z tapety jest łatwym sposobem na przekształcenie pokoju dziecka w przestrzeń, w której będzie z przyjemnością spędzać czas. Jednym z najprostszych sposobów na natychmiastowe nadanie koloru i wzoru jest zastosowanie tapety z motywem. Różnorodne wzory i kolory to świetny sposób, aby zainspirować młode umysły. W przytulnym otoczeniu jakim pozwala stworzyć tapeta, maluch będzie mógł poczuć się niczym w bezpiecznej oazie pełnej pozytywnych emocji. Nowoczesne tapety są wykonywane z przyjaznych dla zdrowia materiałów, dlatego mogą być wykorzystywane do dekoracji pokoi nawet małych alergików. Pamiętaj, że nie musisz tapetować całego pokoju. Tym elementem dekoracji wystarczy pokryć tylko jedną ścianę.

Naklejki ścienne to szybki i stosunkowo niedrogi sposób na zmianę wnętrza w pokoju dziecka. To dobry pomysł na nadanie ścianom koloru bez konieczności malowania. Naklejki mają bardzo duży potencjał aranżacyjny, ponieważ występują w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów oraz motywów. Co ważne, różnorodność kształtów i kolorów pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Pamiętajmy, aby dostosować wielkość naklejki ściennej do wielkości pokoju dziecka. Dużą zaletą naklejek jest prostota i szybkość aplikacji.  Naklejki ścienne doskonale sprawdzą się dla osób chcących ograniczyć ingerencję w wystrój domu.

Doskonałym pomysłem na dekorację w pokoju najmłodszych i jednocześnie świetną pamiątką są metryczki dla dzieci. To jeden z najciekawszych trendów na ozdobienie dziecięcych pokoi utrzymujący się już od kilku sezonów. Zawierają one najważniejsze informacje z dnia narodzin maleństwa, takie jak: imię dziecka, datę i miejsce urodzenia, wagę oraz długość ciała. Bogata oferta dostępnych motywów oraz możliwości swobodnego aranżowania metryczki pozwala na utworzenie dekoracji ściennej dopasowanej do już istniejących elementów wystroju pokoju.  W Dekorillo metryczki są również dostępne w formie miarek wzrostu dla dzieci.

Miarka wzrostu to narzędzie, dzięki któremu możemy na bieżąco śledzić wzrost naszej pociechy. To także piękny element dekoracyjny. Wykorzystując miarki wzrostu dla dzieci można w prosty sposób odmienić zakątek dziecka, tym samym ubarwiając i urozmaicając jego przestrzeń. Dzięki umieszczonym na ścianie szablonom, przeprowadzenie pomiaru wzrostu dziecka może przeobrazić się w świetną zabawę, jednocześnie ciesząc wzrok piękną ozdobą. W Dekorillo dostępne są także personalizowane miarki wzrostu, na których można umieścić szczegółowe dane z dnia narodzin dziecka.

Jak widać, pomysłów na dekorowanie ścian w pokoju dziecka jest wiele. Nie potrzeba do tego ogromnych nakładów finansowych. Wszystko zależy od poziomu naszej kreatywności. Nawet drobne elementy wystroju pokoju mogą całkowicie odmienić jego wnętrze. Do metamorfozy pomieszczenia warto zaangażować swoje pociechy, dzięki temu będą mogły samodzielnie decydować w jakim pokoju chciałyby mieszkać. Pamiętajmy, że dekorowanie ścian w pokoju najmłodszego członka rodziny może być świetną zabawą, dlatego dajmy się ponieść wyobraźni i pracy wspólnie z dzieckiem.